Makijaż permanentny
Makijaż permanentny - inaczej zwany trwałym ukrywa niedoskonałości urody i zarazem wydobywa jej piękno. Jego zaletą jest również to, że nie rozmazuje się w najmniej oczekiwanych momentach. Ponadto makijaż permanentny doskonale tuszuje defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia. Makijaż permanentny ( makijaż trwały, mikropigmentacja )- polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do zewnętrznych warstw naskórka przez linergistkę. Jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w naszym gabinecie przy znieczuleniu miejscowym. Akcesoria użyte do zabiegu są zazwyczaj jednorazowe, natomiast te wielorazowego użytku – sterylizujemy w autoklawie medycznym.
Makijaż permanentny najczęściej dotyczy oprawy oka, brwi i ust. Kreski na powiekach – podkreślają i wzmacniają oprawę oka, podnoszą jego kącik i doskonale zastępują codzienny makijaż . Brwi – po zabiegu, uzyskują trwały kolor , korektę kształtu lub uzupełnienie brakujących włosków. Możliwa jest również całkowita rekonstrukcja łuku brwiowego, utraconego w wyniku niewłaściwej depilacji lub np. chemioterapii. Usta – za sprawą makijażu permanentnego, zyskują intensywniejszy kolor, efekt optycznego wypełnienia i powiększenia. Możliwe jest również wzmocnienie i zmiana konturu ust oraz rozjaśnienie obszaru wokół ust , tzw. Lip Light.
Dla kogo makijaż permanentny?
Contour Make-up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust - powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry - plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień. To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla aktywnych osób, które często korzystają z basenu , sauny , spa oraz paniom, które noszą okulary lub szkła kontaktowe. Jest to również ratunek dla słabych brwi czy rzęs oraz dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu alergii.
Makijaż permanentny powinien zostać wykonany przez specjalistkę posiadającą uprawnienie linergistki, po uprzedniej konsultacji wykluczającej przeciwwskazania osobnicze oraz przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu i barwników.
Przeciwwskazania;
Łuszczyca- zabieg może wywołać rzut łuszczycowy, ciąża i laktacja, nowotwór i chemioterapia, cukrzyca nieustabilizowana- w przypadku cukrzycy ustabilizowanej, u osoby znajdującej się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg można wykonać, Stany zapalne, infekcje, opryszczka, leki sterydowe – powodują problemowe i znacznie dłuższe gojenie się ran, nerwica i stany lękowe.
Jak się wykonuje makijaż permanentny? Przygotowanie do zabiegu i jego etapy
Należy pamiętać o tym iż jakość wykonanego zabiegu zależy od umiejętności linergistki, sprzętu i barwników- ale również od przygotowania skóry do zabiegu: Przed makijażem ust należy zrezygnować ze stosowania preparatów wysuszających delikatną skórę -błyszczyków, szminek - należy zadbać o natłuszczenie czerwieni wargowej ( np. maść Tisane ).
Przed zabiegiem należy stosować lek antywirusowy ( na receptę ) zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego. Przed makijażem brwi – nie należy ich regulować ani golić, tylko wtedy linergistka może zaproponować odpowiedni ich kształt. Nie należy również przyjmować dzień przed i w dniu zabiegu leków rozrzedzających krew, takich jak : aspiryna, ibuprofen itp. Podczas zabiegu makijażu permanentnego może dojść do zaczerwienienia i obrzęku skóry,objawy te ustępują zazwyczaj najpóźniej dnia następnego. Tuż po nie należy stosować na skórę żadnych zimnych okładów. W dwa dni po zabiegu skóra zaczyna się delikatnie złuszczać- i jest to proces naturalny i spodziewany- w tym okresie należy nanosić preparat natłuszczający, który zaleci linergistka. Dwa tygodnie po zabiegu nie należy skóry opalać korzystać z sauny i kąpieli w basenie.
Makijaz permenentny - to zawsze zabieg dwuetapowy. By efekt był trwały, po około miesiąca od zabiegu należy wykonać korektę (wliczoną w cenę zabiegu), uzupełnienie niedoskonałości, dopiero wtedy możemy ocenić pracę linergisty i ostateczne efekt zabiegu. Następnie by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.
Zabiegi wykonują;
Linergistka( 10 lat doświadczenia przy wykonywaniu makijaży trwałych ), kosmetolog,wizażystka – Anna Poźniak
Linergistka, kosmetyczka – Marta Urbaniak
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?
Choć w trakcie zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, a nawet obrzęku skóry, takie objawy ustępują szybko i następnego dnia można wrócić do codziennej aktywności. Dwa dni po wizycie u linergistki skóra zaczyna się złuszczać i trzeba traktować ją preparatami natłuszczającymi - poleconymi przez specjalistkę. Twarz należy przemywać tylko delikatnie letnią wodą. Przez pierwsze dwa tygodnie bezwzględnie unikać sauny i basenu, a przez 6 tygodni kontaktu ze słońcem.
Rejestracja telefoniczna 68 470 66 11