Kwas hialuronowy
Wskazania
- Zmarszczki okolicy oczu, podniesienie powiek, redukcja tzw. kurzych łapek, redukcja zmarszczek miedzybrwiowych (lwich zmarszczek), redukcja poziomych zmarszczek czoła, szyi, zmarszczki palacza
- Bruzdy nosowo-wargowe
- Opadnięte kąciki ust
- Dolina łez
- Powiększanie i modelowanie czerwieni wargowej, uwydatnianie konturu ust
- Podnoszenia kącików ust, korekcja zmarszczek marionetek
- Modelowanie policzków, uwydatnianie kości policzkowych
- Modelowanie rysów twarzy , wypełnienie zagłębień w okolicach skroni, modelowanie podbródka, modelowanie nosa
Kwas hialuronowy jest naturalnym i podstawowym składnikiem skóry utrzymującym odpowiedni poziom jędrności i nawilżenia skóry, wraz z wiekiem jego stężenie maleje a skóra ulega wysuszeniu, pojawiają się zmarszczki, policzki, usta tracą objętość.
Poprzez podanie preparatu na bazie kwasu hialuronowego, wstrzykniętego do skóry właściwej, igłą lub kaniulą, skutecznie wypełnione zostają zmarszczki, nadana objętość, wymodelowane usta, pobudzeniu ulegają naturalne procesy regeneracyjne skóry. Kwas hialuronowy wykorzystywany w medycynie estetycznej stanowi preparat syntetyczny, dzięki czemu zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii.
Opis zabiegu
Przed zabiegiem nałożony zostaje krem zawierający środek znieczulający na miejsce, w które podamy kwas hialuronowy. Do dyspozycji mamy również preparaty kwasu hialuronowego, w którego składzie jest również środek miejscowo znieczulający. Kwas hialuronowy ma postać krystalicznego, plastycznego, elastycznego żelu, po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, podawany jest bardzo cienką igłą lub kaniulą, której koniec jest tępo zakończony i nie dochodzi do uszkodzenia naczyń i ważnych nerwów. Po wstrzyknięciu preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Zabieg trwa około 30 minut, po zabiegu pacjent wraca do codziennego trybu życia.
Około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych.
Czas trwania terapii
Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są skuteczne, efekty są natychmiastowe, jednak po 9-12 miesiącach zabieg należy powtórzyć ze względu na wchłanianie preparatu. Z jednej strony stanowi to wadę, z drugiej zaś zaletę. Po czasie efekt mija, nie powoduje trwałej zmiany w wyglądzie. Przy zaawansowanych zmianach bywa, że nie wystarcza jednorazowe podanie preparatu, mogą być konieczne kolejne zabiegi.
Zalecenia pozabiegowe
Dwa tygodnie po zabiegu należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).
Objawy niepożądane:
Obrzęk, zaczerwienienie, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału, objawy te znikają zazwyczaj w przeciągu 72 godzin, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni